Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

paź12

Body Positive męskim okiem

W dzisiejszych czasach rzadko patrzymy na siebie przychylnym okiem. Oceniamy, ukrywamy i… zaczynamy mieć dość, bo chcemy po prostu być sobą. Czy moda nam w tym pomaga? A szycie na miarę? I czy to właśnie jest jego rola?

Pod prąd

To nic nowego, że kanony piękna bywają zmienne, ale dziś moda i media są w tym względzie wyjątkowo bezlitosne, zwłaszcza dla kobiet. Na szczęście ich mentalność z biegiem lat także uległa transformacji i wciąż rośnie w siłę. Kobiety zaczynają pokazywać się bez makijażu, komputerowego retuszu. Złośliwi rzekną – znalazły usprawiedliwienie, by nie dbać o siebie. Ale tu chodzi o coś zupełnie innego. Body Positive to po prostu manifestacja życzliwości wobec różnorodności. To nie tylko kwestia wagi i objętości masy mięśniowej, ale również wieku, niepełnosprawności czy wszelkiego rodzaju zauważalnej „inności”. Dbaj o siebie, ale naprawdę nie musisz być idealny (cokolwiek to znaczy), by siebie kochać lub po prostu akceptować. I akceptuj innych. Mimo licznych hejtów idea ta wciąż zyskuje na popularności, a damska rozmiarówka staje się coraz bardziej liberalna i zaczyna uwzględniać nie tylko większą czy mniejszą wagę, ale i różnorodne proporcje sylwetki. 

kanony_mody_męskiej

Męskim okiem

A co z panami? Nie miewają kompleksów czy nie przyznają się do nich? Są zadowoleni ze swojego wyglądu? Akceptują siebie? Jak prowadzą swój dialog z modą? Czego od niej oczekują? Choć mężczyźni wydają się bardziej odporni na trendy i w większości sprawiają wrażenie zadowolonych ze swojej powierzchowności, presja idealnego wyglądu wyraźnie zaczyna ciążyć także im. I nic dziwnego, bo męskie sylwetki prezentowane w mediach to głównie idealnie wyrzeźbione torsy bez grama tkanki tłuszczowej oraz harmonijna i wypracowana masa mięśniowa. Moda także nie jest zbyt wyrozumiała dla mężczyzn, których sylwetka odbiega od „normy”, a od wielu już lat dosłownie się kurczy. Granice męskiej rozmiarówki są sztywne i zamknięte na różnorodność. A to sprawia, że wielu Panów ma problem z dobraniem odpowiedniej garderoby, dzięki której wygląda się dobrze i tak samo się czuje. To rodzi frustracje.  

koszula_na_miare_oczekiwan

Na miarę… oczekiwań

Niestety presja mody i męskie motywacje podczas doboru garderoby bywają czasem tak silne, że sprostanie oczekiwaniom klientów okazuje się nie lada wyzwaniem, nawet dla krawiectwa miarowego, które z natury swej dąży do idealnego dopasowania ubrania do sylwetki. Ta możliwość to tylko jeden z wielu powodów, dla których naszym zdaniem na pewno warto szyć na miarę (jeżeli chcecie poznać ich więcej, zajrzyjcie tutaj) Ten sposób doboru odzieży to także sporo wyzwań. Nie jest lekko wyważyć między sylwetką, urodą, dress code’em, modą, okazją, a oczekiwaniami klienta. A te są różne. Różna jest też świadomość i podejście mężczyzn do samych siebie jak i funkcji odzieży. Naszym zadaniem jest więc nie tylko promowanie tego, co dla danej sylwetki najbardziej korzystne, adekwatne do okoliczności, czy pory roku, ale i odzwierciedlające naturę tego właśnie, konkretnego mężczyzny. Bo idealna koszula czy garnitur to naszym zdaniem takie, w których można po prostu czuć się sobą.

idealna_meska_koszula

Idealna koszula czyli jaka?

O czym więc warto pamiętać szyjąc na miarę, np. męską koszulę? Niezależnie od panujących trendów zawsze warto wziąć pod uwagę klasykę mody męskiej, która nie bez powodu jest ponadczasowa oraz włączyć do dialogu siebie i swoje potrzeby. I nie chodzi tu tylko o kolorystykę czy dobór tkaniny oraz kształt i długość poszczególnych jej elementów, o których można zdecydować szyjąc na miarę. Klasycznie uszyta koszula czy garnitur przede wszystkim nie opinają sylwetki, tylko subtelnie podkreślają jej atuty, takie jak szerokie barki czy wąskie biodra, ukrywając przy okazji newralgiczne strefy. Ponadto po prostu są wygodne i nie krępują ruchów. Spodnie od garnituru nie powinny zbytnio opinać nóg, zaś marynarka powinna zakrywać pośladki i do nich przylegać. Jeżeli będzie zbyt opięta, pojawią się na niej charakterystyczne marszczenia w okolicy górnego guzika, a ten efekt na pewno nie jest elegancki. Nie znaczy to wcale, że należy rezygnować z tak lubianych ostatnio fasonów typu slim. Nie ma nic złego, by podkreślić nimi smukłość czy efekt wielogodzinnych wysiłków na siłowni, ale wszystko z umiarem. Przecież nie chcemy osiągnąć karykaturalnego efektu.

koszula_idealna

Cieszymy się, że coraz więcej mężczyzn jest świadomych i wyrozumiałych dla swojego wyglądu i jednocześnie rozsądnie podchodzących do bieżących trendów. My cieszymy się, że każdy z odwiedzających nas Panów jest inny. Dzięki temu każda koszula czy garnitur szyty na miarę to dla nas osobny projekt i oddzielna, indywidualna historia. Zapraszamy więc serdecznie do naszych salonów! Zrobimy wszystko, byście w swoich koszulach i garniturach nie tylko świetnie wyglądali, ale i, albo przede wszystkim, wyśmienicie się czuli. Jednak najpierw, żeby dobrze czuć się w koszuli – trzeba dobrze czuć się z samym sobą.

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *