Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Lip04

Detale i detaliki – czyli wyższy stopień personalizacji garnituru

Decyzja o zakupie, a raczej stworzeniu garnituru na miarę to dopiero początek przygody, podczas której będziecie dokonywać naprawdę wielu, wcale niełatwych decyzji. Przed Wami nie tylko dobór kroju, tkaniny i zdjęcie miary. To byłoby zbyt proste. Projektowanie to ciężka praca, a Was czeka prawdziwy projektancki runmageddon. 

Prawie jak egzamin

Kiedy już przeczołgacie się przez krzyżowy ogień pytań, mający na celu ustalić wszelkie szczegóły okoliczności, na jaką ma być stworzony Wasz garnitur oraz obnażycie nie tylko swoje wymiary, ale i charakter, by w końcu wygrzebać się spod sterty próbników tkanin wierzchnich oraz podszewek, czeka Was ostania prosta w drodze do mety, na której już błyszczy swym blaskiem idealny garnitur. Detale. Choć w efekcie niektóre z nich będą dostępne tylko Waszym oczom, to właśnie one mogą sprawić, że uszyte garnitury będą niepowtarzalne i stuprocentowo spersonalizowane. A to właśnie chodzi.

garnitur_personalizacja_marlon

Obszycia i przeszycia

Kolor i gęstość ściegu to jedne z tych szczegółów, które dyskretnie nadają charakteru garniturowi szytemu na miarę, a zwłaszcza marynarce. Wcielając się w rolę projektanta możesz zdecydować o kolorze obszycia guzików, butonierki oraz szwów ozdobnych, a także ich długości i gęstości. Dla panów, którzy lubią się wyróżniać i planują raczej więcej niż jeden egzemplarz w szafie, znakomitym pomysłem  mogą być kontrastowe obszycia dziurek guzikowych czy butonierki,  a także odznaczające się przeszycia na klapach marynarki. Jeżeli potrzebujesz czegoś bardziej uniwersalnego i formalnego, pozostań przy stonowanej kolorystyce szwów na zewnątrz, a wodze fantazji popuść od strony podszewki, gdzie także możesz podkreślić swój styl i charakter.

obszycia_garnitury_na_miare_marlon

Guziki i guziczki

Guzików w garniturze jest tyle, ile… chcesz, żeby było. No, dobrze, bez przesady, pewne zasady obowiązują. Skupmy się na marynarce, bo tutaj mamy największe pole  manewru. Jeżeli dylemat między jedno a dwurzędową marynarką rozstrzygniecie na korzyść tej pierwszej, możecie zdecydować się na jeden, dwa lub trzy guziki, ale pamiętajcie, że w tej z trzema dobrze wyglądają naprawdę wysocy i postawni panowie. Niezależnie od ilości, wszystkie guziki należy także odpowiednio rozmieścić, tak by marynarka po zapięciu dobrze układała się na danej sylwetce. Tu możecie liczyć na pomoc konsultantki, mającej również pełną wiedzę o tym, który z guzików marynarki czy kamizelki należy nosić zapięty, a którego nie zapinać w ogóle. Pomoże Wam ona także dobrać odpowiedni ich kształt oraz kolor i na pewno nie zapomni również o guzikach na rękawach.

garnitur_jednorzedowy_marlon

Filc podkołnierzykowy

Kiedy konsultantka podsunie Wam następny próbnik, tym razem z kolorowym filcem, wcale nie chodzi o to, że proponuje uszycie do kompletu walonek czy filcowej czapy. Ona po prostu stwarza kolejną możliwość personalizacji garnituru. W tym wypadku chodzi o mały element zwany filcem podkołnierzykowym, który stabilizuje kołnierz marynarki i sprawia, że dobrze się on układa. Choć ten niepozorny fragment jest tak naprawdę zauważalny tylko dla Was, powinien pasować do pozostałych detali. Jeżeli nie macie pomysłu, z czym go najlepiej skomponować, a chcielibyście pobawić się kolorem to podpowiadamy, że lubi tworzyć dobraną parę z podszewką i jest także idealnym miejscem na monogram lub inny haft.

filc_garnitur_marlon

Monogram i hafty

Kwintesencją indywidualizacji garnituru, tak jak w przypadku koszul szytych na miarę, może być decyzja o naszyciu monogramu. O ile kiedyś miał on praktyczne uzasadnienie (ułatwiał identyfikację w pralni), dziś ma wymowę symboliczną, a ta niekiedy może być dla Nas nawet bardziej istotna. Z uwagi na osobisty charakter haftu, w dobrym tonie jest umieścić go w jak najmniej eksponowanym miejscu, znanym tylko właścicielowi. Tak jak w przypadku koszul możemy dla niego zaprojektować miejsce pod kołnierzykiem lub jeśli planujemy tam umieścić jakąś sentencję, co także jest praktykowane, monogram najlepiej odnajdzie się na podszewce marynarki, po lewej stronie. Dobierając natomiast kolor nici i krój litery zarówno monogramu jak i innego haftu, miejcie na uwadze, by stanowiły one jedynie niewielki, dyskretny i osobisty dodatek.

garnitur_na_miare_monogram_marlon

Pamiętacie o tym, że choć wykonanie Waszego garnituru nie obeszłoby się bez krawieckiego kunsztu, to tak naprawdę jego twórcami jesteście Wy, Panowie, bo to do Was należy decyzja o każdym jego szczególe, nawet kolorze obszycia guzika.  A jeśli już zapragniecie stworzyć dla siebie niepowtarzalny garnitur na miarę, do czego szczerze zachęcamy, zapraszamy do kontaktu w sprawie indywidualnych konsultacji:

📞 Zielona Góra 730 100 101

📞 Poznań 577 772 900

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *