Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Cze07

Dzieci szyją na miarę

Dzisiaj na blogu będzie nieco inaczej. Nie będziemy doradzać, jak zawiązać muchę, dobrać koszulę do okoliczności czy skomponować garnitur. Dziś trochę o tkaninach, z których szyjemy koszule, a w zasadzie resztkach pozostałych z ich produkcji i ich nowym wcieleniu.

Codzienne ślady

Jak każda marka odzieżowa, podczas produkcji generujemy odpady w postaci ścinków materiału. Czasem są one większe, czasem mniejsze, a czasem naprawę drobne. Zawsze są to jednak te same, świetnej jakości tkanin, które niejednokrotnie przebyły długą drogę, by trafić do naszej szwalni. Następnie, w postaci skrupulatnie odszytych koszul zostają oddane w Wasze ręce. Mając świadomość własnego wpływu na stan środowiska staramy się minimalizować ilość produkowanych przez naszą markę odpadów. Jednak mimo tego, iż nasze tkaniny staramy się kroić tak, by maksymalnie je wykorzystać, zawsze coś zostaje i każdego dnia w naszej manufakturze oprócz koszul pojawiają się nowe, piękne, kolorowe, ale jednak… odpady. Choć już od dłuższego czasu staramy się dawać  im nowe życie, tworząc niepowtarzalne męskie akcesoria, które możecie zobaczyć w naszych salonach, ciągle nam mało, a resztek ciągle dużo. 

tkaniny_koszulowe_marlon

Drugie wcielenie

To, czego mogliśmy być uczestnikiem wczorajszego popołudnia było dla nas niezwykle radosne. Dzięki otwartości na współpracę Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, dzieci z pracowni kroju i szycia, pod nadzorem nauczyciela, Pani Agnieszki Malickiej nadały resztkom naszych tkanin drugie życie.  W małych dłoniach, w niespełna godzinę, zamieniły się one w niepowtarzalne koty, świnki, pieski i lisy, które najpierw każde dziecko samodzielnie zaprojektowało, wkładając w cały proces pełnię zaangażowania i serca. A serca dzieci mają ogromne. Z entuzjazmem zgodziły się przekazać uszyte przez siebie pacynki na oddział dziecięcy zielonogórskiego szpitala, gdzie małym pacjentom będą umilać trudne chwile i czas spędzany na leczeniu. Dziękujemy!

tkaniny_koszulowe_marlon2

Zainspirowani wczorajszym wydarzeniem liczymy na to, że te warsztaty to dopiero początek wspaniałej współpracy. Małe projektantki są bardzo kreatywne i z pewnością jeszcze nie raz z ich pomocą damy drugie życie ścinkom. Nasze koszule szyjemy codziennie. Codziennie produkujemy też resztki tkanin. Naszym marzeniem jest, by drugie życie lub nowe przeznaczenie mogły zyskiwać stale, codziennie. Wiemy, że jest to możliwe i cały czas nad tym pracujemy. I choć sami mamy już kilka pomysłów, więc śmiało kontaktujcie się z nami!

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *