Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Garnitury

Twój idealny garnitur na miarę

Od dziesięciu lat istnienia naszej firmy dbamy o to, aby każdy mężczyzna mógł poczuć się doskonale dzięki koszuli szytej na miarę. Z upływem lat zyskaliśmy wielu zadowolonych klientów, a nasze koszule dotarły do najdalszych zakątków świata.

Przez ten czas słyszeliśmy także wielokrotnie, że powinniśmy rozszerzyć naszą działalność, a nasza oferta powinna zawierać garnitur szyty na miarę. Cóż… Postanowiliśmy wcielić ten plan w życie!

Jako, że najważniejsza jest dla nas jakość, a oferowane przez nas produkty muszą być idealne, do współpracy zaprosiliśmy mistrzów w swoim fachu!

KAŻDY POWINIEN WYGLĄDAĆ DOBRZE

Możliwość zamówienia garnituru w salonie Marlon to efekt współpracy z niemiecką marką Von Edelmann, której motto brzmi: każdy powinien wyglądać dobrze. Dwaj młodzi mężczyźni – David Ernst i Philipp Iselt – pragną motywować innych do pracy nad swoim wizerunkiem, bo to najzwyczajniej w świecie ułatwia życie i pozwala żyć lepiej. Zgodnie twierdzą, że kluczem do sukcesu jest dobrze skrojony garnitur, który tak jak koszula szyta na miarę, zarówno ukryje mankamenty figury jak i wyeksponuje to, co w niej najkorzystniejsze. Muszą mieć rację, skoro obecnie mężczyźni uwielbiają i doceniają ich projekty, nawet te najśmielsze, od których nie stronią. Profesjonalnie doradzają w swoich salonach w Dreźnie i Lipsku, ale są też tam, gdzie klient w danym momencie ich potrzebuje. Dbają nawet o najmniejsze detale i robią wszystko, by poczuł się naprawdę elegancko, jak szlachcic. 

garnitury_made_to_measure_zielona_gora

MADE TO MEASURE

Wszystkie garnitury Von Edelmann szyte są metodą made to measure. Jest to usługa najwyższej jakości, nawiązująca do tradycyjnego krawiectwa, co wiąże się z perfekcyjnym wykończeniem każdego detalu. Idealne ubranie tworzone jest od podstaw z udziałem klienta, by spełnić nawet jego najśmielsze oczekiwania. Spośród dostępnych w salonie garniturów testowych konsultantka pomaga dobrać możliwie najlepiej leżącą marynarkę i spodnie, które będą bazą do dalszych pomiarów i korekt. To najważniejszy proces, a doświadczenie doradcy jest na tym etapie kluczowe, gdyż to właśnie na podstawie uzyskanych i przedstawionych przez niego informacji zostanie uszyty garnitur. 

garnitury_zielona_góra

WYŻSZY STOPIEŃ PERSONALIZACJI

Szycie pasowane umożliwia zamówienie garnituru z pełną możliwością wykończenia, gwarantuje najwyższą jakość szycia i użytych materiałów.  Oprócz tkaniny (wzór, rodzaj splotu, gramatura, skrętność) można wybrać np. materiał i wzór na podszewkę, kolor nici, którymi obszyte są dziurki, rodzaj ściegu czy guzików. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamawiając garnitur, poprzestać jedynie na marynarce lub kamizelce, jeżeli akurat tego potrzebujemy w tej chwili lub najczęściej używamy. Jedno jest pewne – tak jak w przypadku koszul szytych na miarę, możliwości są nieograniczone, a jakość wszystkich dodatków – najwyższej klasy. Śmiało stwierdzamy, że wybór zadowoli nawet najbardziej wybrednych. Holland&Sherry, Fratelli, Huddersfield to tylko niektórzy producenci tkanin oferowanych przez Von Edelmanna i zarazem światowa czołówka. 

garnitury_na_miare_zielona_gora

NA KAŻDĄ PORĘ ROKU

Wybór tkaniny to obok idealnie dobranego fasonu najważniejszy czynnik, który przesądza o tym, czy garnitur na miarę spełni oczekiwania klienta. A te nie obejmują jedynie okoliczności, na jaką garnitur jest szyty, ale przede wszystkim porę roku i klimat, w jakim ma być noszony. By czuć się komfortowo, podczas projektowania warto pamiętać o tym, by tkanina do garnituru letniego zapewniała odpowiedni poziom wentylacji, a w chłodne dni zatrzymywała ciepło i ogrzewała. Tkaniny charakteryzujące się luźniejszym splotem (pod światło delikatnie prześwitują) przepuszczają powietrze, co daje lepszą wentylację w cieplejsze dni. Należą do nich na przykład wełna tropik, len czy bawełna. Natomiast tkaniny o splocie ciaśniejszym, takie jak np. wełny czesankowe, wełny zgrzeblone, flanele, wełny z alpak i kaszmir zapewniają lepszą izolację termiczną podczas chłodów. Warto także zwrócić uwagę na gramaturę tkaniny, która zwykle waha się od 220 do 400 g, a im chłodniejszy klimat, tym powinna być wyższa.

garnitury_zielona_gora_marlon

TEN JEDEN, JEDYNY

Różnorodność tkanin i dodatków, które posiada w ofercie Von Edelmann, przyprawia o zawrót głowy, a samodzielne komponowanie całego zestawu może skończyć się migreną dla niejednego mężczyzny. Tym, którzy mają przed sobą zakup pierwszego garnituru na miarę, radzimy postawić na ponadczasowość. Nieśmiertelne less is more będzie też wskazówką dla tych, którzy na widok bogatej oferty tracą głowę. Im i zabieganym proponujemy granatowy lub szary garnitur z wełny o gramaturze około 290 g, który można nosić o każdej porze roku na wiele okazji. Jednak, czy nie warto wykorzystać tej wspaniałej okoliczności, by choć trochę zaszaleć i nawet w takim klasycznym i neutralnym zestawie spróbować przemycić detal, podkreślający styl i osobowość? Możliwości jest oczywiście wiele. Uwielbiasz jeździć na rowerze? Wybierz podszewkę z motywem jednośladu. A może chcesz wyhaftować swoje inicjały? To tylko niektóre z licznych opcji personalizacji.

garnitury_na_miare_marlon

JAK ZAMÓWIĆ GARNITUR NA MIARĘ?

Wystarczy skontaktować się z salonem Marlon i umówić się na indywidualne spotkanie, podczas którego przeszkolone konsultantki dobiorą odpowiedni fason i rozmiar garnituru, wezmą miarę, a także, uwzględniając wszystkie potrzeby i preferencje klienta, pomogą wybrać tkaninę i wszystkie dodatki. Potem pozostaje już tylko czekać na swój wymarzony, idealnie dopasowany garnitur. Choć realizacja trwa do 12 tygodni, warto mieć świadomość, że jakość wymaga czasu. Gwarantujemy, że warto uzbroić się cierpliwość. Garnitury marki Von Edelmann są ponadczasowe. Dosłownie.

garnitury_von_edelmann

Serdecznie zapraszamy Państwa do umawiania się na spotkania informacyjne w:
📞 Zielonej Górze 730 100 101