Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Lut13

Koszula w spodniach czy na wierzchu?

Gdyby poprosić mężczyzn, by po lewej stanęli ci, którzy uważają, że koszule należy nosić w spodniach, a po prawej ustawić zwolenników koszul wypuszczanych na wierzch, wielu panów stanęłoby w rozkroku. Zapewne dlatego, że wciąż mają co do tego wątpliwości. To zrozumiałe i bardzo częste, dlatego dzisiejszy wpis postara się je rozwiać.

Elegancja, dobry wygląd czy wygoda?

Zjeść ciastko i mieć ciastko.  Znany i odwieczny dylemat. A czy można jednocześnie wyglądać elegancko, korzystnie, a do tego czuć się swobodnie? Przecież tak właśnie powinien prezentować się mężczyzna z klasą.  Jego ubiór (w tym koszula) gra tu ważną rolę i powinien być idealnie dopasowany – do okazji, miejsca, aparycji oraz charakteru. Podkreślać walory, odwracając jednocześnie uwagę od mankamentów. A przy tym zapewniać swobodę ruchów. Żaden dżentelmen nie zwraca przecież na siebie uwagi ciągle podciąganymi spodniami czy notorycznym poprawianiem wychodzącej z nich koszuli.

koszule_w_spodniach_czy_na_wierzchu_marlon

Kiedyś i zawsze i na wieki wieków

Drodzy panowie! Choć łatwo dać się ponieść kreowanym przez marki odzieżowe afirmacjom luzu i swobody przedstawianych pod postacią mężczyzny w koszuli swobodnie powiewającej na odzieniu, nie dajcie się zwieść pozorom. Elegancki i stylowy mężczyzna koszule zawsze nosi w spodniach! Dlaczego? Po pierwsze, kiedyś męska koszula dzierżyła zaszczytne miano bielizny i była noszona pod ubraniem. Eksponowanie jej w towarzystwie było w złym tonie. Zatem zgodnie z tradycją, powinna pozostać w ukryciu, chociaż częściowo.  Ale nie tylko dlatego. Pomijając fakt, że koszula noszona na wierzchu najczęściej prezentuje się niestety niechlujnie, taka stylizacja po prostu gubi proporcje męskiego ciała. Nogi wydają się krótsze, a tułów dłuższy i bardziej masywny. Przy okazji uwypukla też ewentualne mankamenty. A chyba wszyscy wiemy, że matka natura z symetrii i proporcji uczyniła atut i wabik dla płci przeciwnej. Któż więc nie pragnie wyglądać proporcjonalnie?

jak_nosic_koszule_na_miare_marlon

Utrzymać w ryzach

Obawiacie się, że wpuszczając koszulę w spodnie zostaniecie posądzeni o brak stylu? Tylko jeśli źle ją dopasujecie. Najważniejsze, by nie wychodziła na wierzch. Istnieje kilka sposobów, by temu zapobiec. Najpierw zadbajmy o odpowiednią długość (do końca pośladka). Modne eleganckie koszule męskie przeznaczone do wpuszczania w spodnie mają też po bokach wycięcia, ułatwiające dobre ułożenie materiału w tej pozycji. Warto również postawić na spodnie o klasycznym lub podwyższonym stanie. One zdecydowanie lepiej utrzymają męską koszulę na miejscu niż biodrówki.  Na specjalne okazje można wykorzystać specjalne szelki, które łączą poły materiału z przymocowanymi do uda podwiązkami lub nawet skarpetkami. To rozwiązanie zwłaszcza dla panów, którzy planują dużo się ruszać, a przy tym wyglądać nienagannie (na przykład podczas wesela).

2:1 dla koszul szytych na miarę

W temacie „w” zdecydowanie brylują koszule szyte na miarę, które są dedykowane specjalnie do noszenia wewnątrz spodni. Możliwość dobrania idealnego rozmiaru i kroju takiej koszuli gwarantuje, że przy włożeniu jej w spodnie nie będą się tam tworzyć zwoje materiału nie do ogarnięcia lub koszula nie zacznie opuszczać miejsca przeznaczenia przy każdym ruchu. A dzieje się to często, gdy kupimy ją za długą lub za krótką.

koszule_na_miare_odpowiednia_dlugosc_marlon

A gdyby jednak…

Otóż w wyjątkowych sytuacjach męska koszula noszona na wierzchu jest do przyjęcia. Nadają się do tego zwłaszcza koszule z bardzo cienkich i przewiewnych tkanin, które nosi się latem lub koszule jeansowe, flanelowe i niektóre dzianinowe. Należy jednak pamiętać, że taka stylizacja zawsze będzie miała charakter nieformalny i bardzo swobodny. Jeśli chcemy dobrze wyglądać, dopasujmy odpowiedni fason i długość (do połowy rozporka). Pozwoli to zachować odpowiednie proporcje ciała.  Dół koszuli powinien być prosty i ładnie obszyty. Nie zakładajmy już muchy ani krawata, a górny guzik rozepnijmy. Dozwolone jest też podwinięcie mankietów, co dodatkowo podkreśli luźny charakter stylizacji. Na koniec ważna rzecz. Jeśli musimy założyć marynarkę, musi ona pasować do całej stylizacji oraz bezwzględnie być od niej dłuższa. Mężczyźni z klasą są oczytani, ale „gazetę” zostawiają w domu.

koszule_na_wierzchu_marlon

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *