Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Sty28

Koszula z francuskim akcentem

Goniąc za modą i nowymi trendami czasami odkładamy na bok to co sprawdzone i dobrym guście, starając się zamienić (wręcz wcale nie potrzebnie) na coś co niekoniecznie będzie : „Wow”. Dlatego wybierając koszule szytą na miarę należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Rozważając możliwości przy wyborze koszuli, a dokładniej jaki wybrać mankiet – nie odkładajmy do lamusa tak wdzięcznego, klasycznego, a jednocześnie szykownego mankietu francuskiego.

Mankiet ma być widoczny, a gdy jest dodatkowo spięty ładną spinką z ciekawym zdobieniem stanowić to będzie ciekawy element garderoby każdego gentelmana i także nowoczesnego, stylowego mężczyzny.

Oczywiście nie narzucamy nikomu naszego zdania, gdyż kanony klasycznego męskiego stylu nie są aż tak sztywne, jak niektórym mogłoby się wydawać.

Co daje mężczyźnie widoczny mankiet?

Po pierwsze uwaga każdego skupia się na dłoniach będących tak ważnym elementem mowy ciała. Warto tak wymierzyć długość rękawa, żeby mankiet był widoczny. W naszych szytych na miarę koszulach zawsze gwarantujemy idealną długość mankietu. Przyjmuje się, że mankiet francuski winien wystawać poza długość rękawa marynarki ok. 1 do 2 cm. Jednakże oponujemy, żeby długość taka była odpowiednia – czyli idealnie dopasowana do potrzeb indywidualnego klienta i dodatkowo, by cały mankiet nie wystawał przesadnie poza długość rękawa marynarki.
Jak to się mówi: „ co za dużo to nie zdrowo” .

Widoczny mankiet francuski stanowi ciekawy dodatek do eleganckiej stylizacji poprzez zastosowanie w nim zapięcia spinką. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i form spinek. W Sklepie Marlon oferujemy spinki do mankietów materiałowe, które można również prać, w ciekawej gamie kolorystycznej.

Teraz pomówmy o krojach mankietu francuskiego.
Zacznijmy od bardzo ważnej kwestii, która stanowi wyjście naszych rozważań przy wyborze odpowiedniej formy mankietu – szerokość rękawa koszuli oraz marynarki, która docelowo ma być uzupełnieniem dobrze skrojonej koszuli.

Im rękaw koszuli będzie węższy to mankiet będzie się elegancko prezentował, a przy tym, nie będzie się za bardzo wysuwał z rękawa marynarki. Mówiąc zwięźle rękaw ma być dokładnie wymierzony tak by nie sprawiał dyskomfortu klientowi, jednocześnie dając możliwość dopasowania najlepszej formy mankietu francuskiego. Nie możemy zapomnieć również o tym, że sam rękaw marynarki, do której będziemy nosić ten typ mankietu nie może być za szeroki.
Sklep Marlon oferuje kilka kombinacji:
1. Klasyczny mankiet francuski na spinki– tzw. mankiet podwójny, złożony wpół , bardzo formalny i ponadczasowy, dostępny w trzech kombinacjach:
• o prostej formie,
• o zaokrąglonej formie,
• o ściętej formie,
– pozwala to na tworzenie różnych kombinacji i każdej koszuli stworzonej indywidualnie na życzenie Klienta nada wyjątkowy charakter.
mankiet-klasyczny-francuski-prosty-koszula

2. Pojedynczy mankiet na spinki – nadaje każdej uszytej na miarę koszuli lekkości, nie tracąc przy tym na szyku i wytworności, bez jednoczesnej konieczności wywijania materiału, dostępny w trzech kombinacjach:
• o prostej formie,
• o zaokrąglonej formie,
• o ściętej formie.

mankiet-klasyczny-francuski-pr1

3. Mankiet „Kombi” – hit sklepu Marlon- wersja mankietu sportowego, który w razie konieczności bądź nieprzewidywanej dotąd sytuacji zmienia się w mankiet na spinki, gdyż między guzikami usytuowano w tym celu dodatkową dziurkę. Stanowi to niekonwencjonalne rozwiązanie dla mężczyzn ceniących wygodę oraz użyteczność i elegancje w jednym – przecież nigdy nie wiadomo kiedy i w jakie sytuacji przyda się takie rozwiązanie. Również występują w wersji: prostej, zaokrąglonej i ściętej.

mankiet-kombi-skosny-koszula

 

Wybierając jeden z powyższych dostępnych w Salonie Marlon wzorów mankietu koniecznie trzeba pamiętać o tym, że zaokrąglone bądź ścięte formy mankietu muszą współgrać z wybraną formą kieszonki (oczywiście przy ewentualnym jej wyborze), a także do form i wzorów noszonych spinek. Tak stworzona i idealnie dopasowana koszula uczyni każdego mężczyznę znawcą stylu !

I co drodzy Panowie ?

Który mankiet wpadł Wam w oko ?

Który najbardziej pasowałby do Waszego stylu i podkreślał Wasze upodobania?

Nie możecie się zdecydować? Nic prostszego !
Zapraszamy do naszego Salonu na prezentacje oraz skomponowanie wymarzonej koszuli !

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *