Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Lip14

Mankiet francuski – ślubny partner idealny

Sezon ślubny trwa. Choć w tym roku rządzi się nieco innymi prawami, dzień, w którym powiemy sobie „tak”, niezmiennie wymaga szczególnej, odświętnej oprawy. Warto więc podczas przygotowań zwracać uwagę na każdy detal, w tym nawet kształt mankietów koszuli.

French cuff czyli najwyższa klasa

W dniu ślubu nie tylko przyszłe żony pragną prezentować się wyjątkowo. Panowie równie skrupulatnie planują odświętny outfit i z uwagą dobierają wszystkie dodatki. Często wybierają więc koszule z mankietami na spinki, uchodzące za bardziej formalne od tych na guziki. Ich najbardziej elegancką odmianą jest koszula z mankietem francuskim, nazywanym często również mankietem podwójnym. Ta klasyczna wersja, złożona wpół, jest bardzo formalna i ponadczasowa, a dzięki różnym kształtom (forma prosta, zaokrąglona lub ścięta) pozwala nadać koszuli Pana Młodego indywidualny i wyjątkowy charakter. 

Mankiet i spinki – zgrany duet

Mankiet francuski stanowi ciekawy dodatek poprzez zastosowanie w nim zapięcia spinką. Elegancki wygląd wymaga jednak dopracowania detali, dlatego tak ważne jest, aby spinki pasowały kształtem do mankietu. Jeśli zatem wybierzemy koszulę z mankietem francuskim zaokrąglonym, starajmy się dobrać do niej spinki okrągłe, a jeśli z prostym lub ściętym – wybierzmy raczej te o bardziej geometrycznym kształcie: kwadratowe czy prostokątne (więcej na temat spinek pisaliśmy tutaj). Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i form spinek, a w naszym salonie zaopatrzysz się zarówno w spinki materiałowe (tzw. supełki), jak i spinki na metalowej nóżce w dowolnym kształcie i rozmiarze, wykończone wybraną tkaniną. Wykonujemy je na indywidualne zamówienie, tak by idealnie pasowały do pozostałych dodatków takich jak krawat, mucha czy poszetka. 

A może „kombi”?

Jeżeli natomiast ślubna uroczystość będzie miała charakter bardziej swobodny, a ty cenisz sobie nie tylko elegancki wygląd, ale jednocześnie użyteczność i wygodę – idealnym wyborem może okazać się mankiet typu „kombi”, w którym między guzikami znajduje się dodatkowa dziurka na spinkę. Tak wykończona męska koszula ma nie tylko bardziej uniwersalny charakter, ale i zostawia możliwość podjęcia decyzji o tym, czy zapniesz ją na guziki czy na spinki, nawet na ostatni moment. Krój ten, podobnie jak w przypadku klasycznego mankietu francuskiego, występuje także w trzech odmianach – prostej, zaokrąglonej lub ściętej. Jeśli któraś z nich przemawia do ciebie szczególnie – wybierz ją śmiało, w końcu to ty masz czuć się dobrze w ślubnej koszuli. 

Właściwa długość

Dobierając mankiet do ślubnej koszuli pamiętaj, że w tym wyjątkowym dniu uwaga każdego skupi się przede wszystkim na twoich dłoniach, które będą zarówno zakładać, jak i przyjmować obrączkę. Mankiety koszuli będą więc na pewno widoczne i tak właśnie ma być. Ale jak duży fragment powinien ujrzeć światło dzienne? Długość rękawa wymierz tak, żeby wystawał poza długość marynarki na około 1 do 2 centymetrów. Masz wątpliwości, a chcesz poczuć się naprawdę komfortowo i pewnie? Nie stresuj się i zostaw to nam. Zadbamy nie tylko o to, by koszula leżała idealnie, a długość mankietu była odpowiednia, ale także o to, by nie był on za szeroki lub za wąski. Idealnie dopasujemy go nie tylko do twojej koszuli oraz marynarki, ale przede wszystkim – potrzeb. 

dodatki_marlon

Warto mieć w szafie choć jedną elegancką koszulę, zwłaszcza wyposażoną w ponadczasowy mankiet francuski. Gdy dodatkowo zepniesz go ładną spinką z ciekawym zdobieniem, będzie stanowić nie tylko ciekawy element ślubnej stylizacji, ale wizytówkę gentlemana i nowoczesnego, stylowego mężczyzny. 

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *