Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Mar10

Męski pierwiastek – czyli życzymy Wam, Panowie…

Choć Dzień Mężczyzn o popularność wciąż musi walczyć, walka ta z roku na rok wydaje się być coraz bardziej wyrównana. I dobrze, bo Wy też musicie o sobie pamiętać. Nie tylko od święta. Czego zatem życzymy dziś Panom, by byli szczęśliwi zarówno sami ze sobą, jak i swoich relacjach?

Bądźcie sobą

I wyrażajcie to na wszystkie możliwe sposoby. Mówcie, czego pragniecie, co myślicie (oczywiście nie zapominając o dobrych manierach). Nazywajcie uczucia. Nie musicie przecież ulegać stereotypowi mężczyzny – milczka, skoro, kiedy trzeba, jak nikt potraficie nazywać rzeczy po imieniu. Przy okazji nie zapominajcie o komplementowaniu kobiet i bądźcie w tym szczerzy. Spełniajcie się zawodowo i realizujcie swoje pasje. Starajcie się jak najczęściej odkrywać powody do zadowolenia z siebie. Miejcie swój styl i noście go dumnie. Wyglądacie wtedy jak milion dolarów! A jeśli tylko będziecie autentyczni wobec siebie i innych, wtedy Wasza męska tożsamość będzie miała szansę naprawdę rozkwitnąć.  

garnitur_von_edelmann

Rozglądajcie się uważnie

I wcale nie tylko za kobietami, choć oczywiście samotnym mężczyznom radzimy uważniej przyglądać się płci pięknej, mijanej zwłaszcza na co dzień, w zwykłych, życiowych sytuacjach. Sugerujemy w tym miejscu po prostu bardziej uważny tryb funkcjonowania. Tryb nastawiony nie tylko na siebie i swoje potrzeby, ale także na drugiego człowieka. Dziś bardzo łatwo, zwłaszcza zadaniowym, skupionym na obowiązkach mężczyznom o tym zapomnieć. Mówcie więc „dzień dobry” sąsiadce, uśmiechajcie się. Przepuśćcie na pasach kobietę z dzieckiem. Pomóżcie starszemu mężczyźnie popchać zepsute auto, zamieńcie kilka słów ze z reguły mijanym podwładnym. Skoncentrujcie całą swoją uwagę na opowieści żony o ciężkim dniu w pracy. Okazujcie wdzięczność i miłość, zauważajcie ludzi wokół siebie i traktujcie ich tak, jak sami chcielibyście być traktowani.

Miejcie odwagę.

Nie musicie zaraz skakać ze spadochronem czy nurkować wśród rekinów. To brawura, nie odwaga. Nie musicie też zbawiać świata i rozwiązywać wszystkich jego problemów, choć jesteście w tym naprawdę dobrzy. Prawdziwą sztuką i wyzwaniem (lubicie przecież wyzwania, prawda?) jest przekraczać to, co bezpieczne, pewne, stałe, wygodne. W co trzeba włożyć trochę wysiłku i otwartości na zmianę. To, co wymaga wyjścia z własnej strefy komfortu. Wystarczy zatem, że zaczniecie regularnie wprowadzać małe modyfikacje w swojej rutynie, urozmaicicie ją od czasu do czasu niespodziewanym gestem, słowem, działaniem. A może zmienicie coś w swoim zachowaniu czy wyglądzie? Skorzystacie na tym zarówno Wy, jak i Wasi najbliżsi. Kobiety lubią poczucie bezpieczeństwa, jakie może dać im mężczyzna, ale jeszcze bardziej kochają być zaskakiwane. I na pewno to zauważą oraz docenią. 

garnitur_w_krate

Zrelaksujcie się!

Odprężony człowiek jest otwarty – na siebie, na innych, na świat, na zmiany. Odprężony, zrelaksowany mężczyzna to skarb dla świata i kobiety. Potrafi z wielką dozą pozytywnej energii wprowadzać najwspanialsze innowacje, wdrażać najbardziej kluczowe zmiany. Potrafi prawdziwie i świadomie kochać, czym uszczęśliwia siebie i tę drugą osobę. Pozwalajcie więc sobie na co dzień na małe i większe przyjemności, łapcie dystans i oddech. I pamiętajcie, że nic tak nie poprawia humoru i nie dodaje pewności siebie jak idealnie dopasowana męska koszula na miarę.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *