Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Mar27

Mikrokosmos

Znacie to uczucie, kiedy patrzycie na coś z daleka i wydaje się Wam to jednolite, nieszczególne, a gdy spojrzycie na to z bliska okazuje się, że jest tam wiele interesujących niuansów? Z pewnością, biorąc teraz pod lupę najbliższy, z pozoru uśpiony trawnikodtworzylibyśmy to właśnie wrażenie. Zdziwiłoby nas, że tak bardzo tętni życiem.

Analogicznymi uczuciami obdarzamy koszule w drobne wzory, które zdecydowanie zyskują przy bliższym poznaniu. Od kilku sezonów trzymają się w czołówce panujących trendów i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Wcale nas to nie dziwi. Z daleka prawie niezauważalne, z bliska całkiem konkretne, charakterne, często zaskakujące. Im bardziej, tym lepiej. Idealne do wielu stylizacji. Mikrowzory, bo o nich mowa, to bardzo małe wzory, zazwyczaj geometryczne, ale nie tylko, rozmieszczone na tkaninie równomiernie. Można je dostrzec i rozpoznać tylko z bliskiej odległości. Jeżeli oczywiście skrócenie dystansu będzie nam dane.

mikrowzory_marlon_zielonagora

Retronowoczesność

Mikrowzorki – nadrukowane czy tkane – przywodzą na myśl zwłaszcza estetykę lat 60. – 70. i tym samym nawiązują do gorących trendów tego sezonu, o których pisaliśmy TUTAJ. Dają nam jednak o wiele więcej niż nostalgiczny powiew minionej epoki. Przywracając pamięć o przeszłości, umiejętnie zastosowane stanowią złoty środek między panującymi tendencjami a ponadczasową klasyką. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w dyskretny sposób nadać smaku swoim koszulom i podkreślić „ja” w nietuzinkowy sposób. A podkreślanie „ja” jest obecnie bardzo na czasie.

mikrowzory_koszulenamiare

Flora, fauna i nauki ścisłe

Oczywiście, wybierając drobny motyw na koszulę, można postawić na kropeczki czy kratkę, ale to rozwiązanie bardzo zachowawcze. W mikrowzorach najbardziej chodzi o to, by do danej stylizacji wprowadzały element zaskoczenia. Do wyboru mamy motywy roślinne, wśród których królują różnokolorowe łączki, zwierzęce tutaj fantazja projektantów niektórych tkanin naprawdę może nas zaskoczyć oraz najbardziej popularne geometryczne, a wśród nich kropki, kwadraty, romby, bryły. Oprócz tego, wśród drobnych wzorów możemy znaleźć wszelkiej maści pojazdy – samoloty, statki, motory i w końcu całkiem abstrakcyjne motywy. Im bardziej zaskakujące i oddające upodobania czy nastrój właściciela męskiej koszuli, tym lepiej.

mikrowzory_zwierzece_marlon_koszule

Dla nieśmiałych

Tym, którzy obawiają się wystąpienia w koszuli usianej np. króliczym, pelikanim czy innym wyrazistym wzorem, ale mają do niego słabość, polecamy zastosowanie tego motywu, ale w detalu. Można przemycić go na mankiecie koszuli, stójce, kołnierzyku, kieszonce czy listwie guzikowej. Do wyboru mamy widoczną, zewnętrzną stronę tych elementów lub wewnętrzną, którą widać tylko w niektórych ułożeniach koszuli i ruchach osoby ją noszącej. W ten sposób osiągniemy przyzwoity kompromis zastosujemy detal, który nam się podoba i jednocześnie zawęzimy grono odbiorców do minimum.

mikrowzory_marlon_poznan

Miksuj i mieszaj

Mikrowzorki można też dowolnie ze sobą miksować i łączyć, dzięki czemu zyskasz jeszcze bardziej oryginalne i niepowtarzalne zestawienie. Jednak, decydując się na takie połączenie, warto wyznaczyć punkt styczny kompozycji, np. wspólną kolorystykę wszystkich jej elementów. Pozwoli nam to uniknąć efektu przypadkowości i pstrokatości i uczyni koszulowy patchwork przemyślaną kompozycją. Nawet, jeśli na jednej koszuli obok papug pojawią się silniki samochodowe. No dobrze, nie przesadzajmy.

mikrowzory_koszulenamiare_marlon

Z czym nosić

Koszule męskie w mikrowzory to koszule idealne do codziennych stylizacji. Znakomicie pasują do jeansów i nieformalnych garniturów. Urozmaicą garderobę fanów klasyki, a do szafy wielbicieli szalonych, wzorzystych koszul wprowadzą element stonowanej klasyki z charakterem. To także kompromis dla tych, którzy lubią wzory, ale ich codzienny dress code nie patrzy przychylnym okiem na jaskrawe motywy. Jednym słowem, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pożądane są skromność i subtelność ubioru. Dlatego nic dziwnego, że najlepiej prezentują się na koszulach o klasycznej, prostej formie, kołnierzykach włoskich czy mankietach na guziki.

Choć w tym sezonie wzory wychodzą na wierzch i rosną coraz bardziej, my wciąż bardzo lubimy drobne motywy i polecamy je zwłaszcza mężczyznom, którzy pragną urozmaicić wygląd swoich koszul, ale nie mają jeszcze obycia w stosowaniu wzorów. A może przygoda z mikrowzorami stanie się wstępem do noszenia szalenie modnych obecnie, większych motywów?

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *