Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Gru31

Przyszłość widzę niebiesko

Tak samo jak  trudno wyobrazić sobie świąteczną ramówkę bez „Kevina samego w domu” tak oczywistym jest, że pod koniec roku Instytut Koloru Pantone wybiera kolor, który będzie towarzyszył nam przez kolejne dwanaście miesięcy. Od jutra nad światem zapanuje odcień 19-4052, zwany classic blue. Warto przyjrzeć mu się bliżej, bo zawładnie naprawdę wszystkimi zmysłami.

Kolor roku

Od 20 lat Instytut Koloru Pantone, znany na całym świecie jako ekspert od kolorów, wraz z początkiem grudnia typuje barwę, która przez następny rok będzie inspirować i wybrzmiewać w wielu dziedzinach naszego życia. Choć zatopienie się w świecie kolorów jest niewątpliwie przyjemne, sam wybór tej jednej, jedynej to proces bardzo żmudny i długotrwały, a wyznaczony odcień ma przed sobą całkiem trudne zadanie. Dlatego liczni eksperci i analitycy pochylający się nad kołem barw biorą pod lupę nie tylko tendencje panujące w dizajnie i modzie, ale także aktualne tendencje w kulturze i sztuce oraz dbają o to, by wytypowana barwa odzwierciedlała społeczne nastroje i problemy współczesnego świata, a ponadto sygnalizowała nadchodzące zmiany i ich kierunek. 

Marketing zmysłów

Choć trendy są aktualnie czymś bardzo krótkotrwałym i zmiennym, kolor niezmiennie  poważnie traktujemy jako istotny sposób komunikacji. Techniki jego wykorzystania stają się natomiast coraz bardziej multisensoryczne. Instytut Koloru Pantone dobrze wie, że dzisiaj coraz trudniej pozyskać uwagę odbiorcy rozproszoną mnogością informacji. W sytuacji, gdy mamy do wyboru wiele podobnych pod różnym względem produktów górę coraz częściej biorą nasze… emocje i oddziaływanie właśnie na nie oraz nasze zmysły może zadecydować o sukcesie produktu, miejsca czy usługi. Dlatego nie wystarczy już tylko koloru pokazać, ale także dać go poczuć, dotknąć, usłyszeć – stworzyć możliwość osobistej relacji, jak najbardziej trwałej, bogatej i satysfakcjonującej. Classic blue otrzymujemy więc zatem z całym pakietem skojarzeń i odwołań do sfery emocjonalnej oraz sensoryki.

Kojąca moc błękitu

Biorąc pod uwagę wybrany przez Instytut Koloru Pantone odcień 19-4052, kolejny rok zapowiada się bardzo interesująco i optymistycznie. Głęboki i łagodny niebieski jest niezwykle medialny. Wpływa uspokajająco, łagodzi napięcia i stresy, o które nietrudno w niepewnych czasach, zdominowanych przez technologie. Jednocześnie, kojarząc się z niebem, skłania do refleksji, poszerza perspektywy i sprzyja kreatywności. Stworzony jest więc dla ludzi sukcesu i wszystkich, którzy są otwarci na nowe i pragną podążać naprzód. Bardziej ostrożnym i wycofanym pomaga natomiast w nawiązywaniu nowych kontaktów, wzbudza wśród innych szacunek i zaufanie. Poza tym Classic blue nigdy nie zawiedzie, bo niezawodny to wręcz jego synonim. Wygląda więc na to, że w ciągu najbliższym miesięcy dokonamy nie tylko ważnych podsumowań, ale i pójdziemy naprzód. A że niebieski to kolor sukcesu, jesteśmy chyba na niego skazani.

Total look czy detale?

O ile ustępujący wraz z końcem roku odcień living coral mógł wzbudzać w niektórych mieszane uczucia lub rezerwę, o tyle classic blue na język mody można przełożyć niezwykle łatwo i w zasadzie po całości. Jest tak uniwersalny i twarzowy, że w jego towarzystwie odnajdzie się chyba każdy, a biorąc pod uwagę psychologię tej barwy, pokochają ją zwłaszcza mężczyźni. Ale czy elegancja, klasyka, ponadczasowość i prostota to w efekcie nie lekka nuda? Wcale nie. Classic blue to jeden z tych kolorów, które nabierają wyrazistego wyglądu i charakteru poprzez zastosowanie różnych faktur, odcieni, wykończeń czy kontrastowych połączeń, a i bez tego zawsze wyglądają  elegancko. Sprawdzi się zarówno jako total look jak i detal. Do tego świetnie wygląda z bielą, czekoladowym brązem i naturalnymi odcieniami. Tej wiosny poszukuj więc dla niebieskich koszul towarzystwa naturalnych kolorów w postaci spodni czy marynarki. Lato natomiast zinterpretuje classic blue jako żywy kobalt czy stonowany błękit i nie będzie bało się łączyć ich np. z cytrynową żółcią.

Kompletując garderobę na najbliższy sezon pamiętajcie więc, żeby traktować classic blue jako inspirację i śmiało nas odwiedzajcie. Nie możemy się już doczekać realizacji w tym kolorze!

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *