Marlon Koszule na Facebook Marlon Koszule na Instagram

Blog

Paź10

Świat męskich koszul szytych na miarę

Przechodzisz obok. Pierwsze, co rzuca się w oczy to ciekawy kuty szyld, inny kolor drzwi, witryna z intrygującą wystawą. Zza szyby widać też nietypową dla zielonogórskich sklepów aranżację wnętrza. Ściany nie są pokryte tapetą ani pomalowane na modny kolor, lecz wyłożone piękną, oryginalną mozaiką . Jednak wisienką na torcie jest ręcznie malowany sufit z motywem ptaków. A ładne stylowe krzesła aż proszą by na nich usiąść choć na chwilę, złapać oddech i oddać się przyjemności projektowania niepowtarzalnej koszuli męskiej szytej na miarę. Taki niepozorny, nieduży i trochę na uboczu starego rynku, lecz przepełniony doświadczeniem , pasją oraz kunsztem krawieckim.

Pierwsze wrażenie pozostaje na długo w pamięci każdego mężczyzny. Nie ma co się oszukiwać. W końcu to jedyny taki sklep z duszą i bogatą przeszłością w Zielonej Górze. Wcześniej to miejsce słynęło z handlu i tętniło życiem. Codziennie odwiedzało je setki zielonogórzan. Do dziś wielu z nich przychodzi poplotkować o starych czasach w małym sklepiku przy Grottgera 1.

salon_marlon

Projektowanie męskiej koszuli szytej na miarę to wyzwanie

W tworzeniu idealnego projektu koszuli szytej na miarę największym wyzwaniem jest zrozumienie potrzeb i oczekiwań klienta, który nierzadko potrzebuje pomocy w znalezieniu rozwiązań, którego go usatysfakcjonują, a później zostaną przeniesione do szwalni. Rzadko który mężczyzna zdaje sobie sprawę, ile elementów koszuli męskiej możemy zmieniać, modyfikować, poprawiać. Ile kolorów i krojów jest do wyboru…! Dla większości koszula męska szyta na miarę to standardowa koszula, tylko trochę bardziej „wyjątkowa”, bo zaprojektowana i wymyślona przez klienta. Jednak jej głównym atutem jest niepowtarzalność projektu oraz świadomość, że na nikim innym nie będzie leżała tak dobrze jak na właścicielu.
Jednak dla wielu panów samo wejście do sklepu także jest wyzwaniem. Większość przyznaje się od razu, że to ich „pierwszy raz”. Pierwszy, ale nie ostatni, ponieważ zadowoleni z koszuli na wymiar chętnie wracają po kolejną. Nie chcą i nie wyobrażają już sobie kupna gotowego produktu, któremu zazwyczaj daleko do ideału, bo zawsze znajdzie się niepasujący dodatek, coś jest za szerokie, za długie lub marszczy się.

Co, gdzie, jak i po co…

Każda koszula uszyta na miarę w pracowni Marlon składa się ze wszystkich podstawowych elementów, tj. kołnierzyka, mankietów, rękawów (długich bądź krótkich), przodu, tyłu oraz listy guzików. Oczywiście każdy element możemy uszyć w wielu krojach. Na przykład, mankiet występuje aż w 18 kombinacjach , a kołnierz w 21! Możliwości zawsze jest dużo, jednak umiar jest wskazany. Nie sztuką jest stworzyć koszulę, która będzie oryginalna. Wystarczy połączyć ze sobą parę krojów, kolorów materiałów, nici i guzików. Sztuką jest, by stworzona koszula odzwierciedlała osobowość właściciela. Pasowała do niego, wyrażała go, a on dobrze w niej wyglądał i jeszcze lepiej się czuł.

salon-koszul-szytych-na-miare

Jak to zrobić?

Odpowiedź jest prosta: wystarczy przyjść do Salonu Marlon przy ul. Grottgera 1 w Zielonej Górze. Dzięki fachowemu doradztwu ze strony naszych konsultantów każdy klient otrzyma wszelkie informacje dotyczące profesjonalnego poboru miary, tkanin, wszystkich elementów koszuli w zaledwie kilkanaście minut. Wspólnymi siłami zostanie wybrany jeden z blisko ponad 100 materiałów dostępnych od ręki lub zamówiony z katalogów firm Albini, Mileta, Monti. Tak samo można zaszaleć z kolorami i fakturami guzików, nici, przeszyć całej koszuli bądź jej poszczególnych elementów. Możliwości przy projektowaniu własnej koszuli są nieskończone!
Każdy element koszuli zostanie dobrany tak, by wszystko współgrało ze sobą tworząc idealną całość. Przy wyborze koszuli zadbamy o dobrze dopasowaną długość rękawów i koszuli oraz szerokość kołnierzyka i mankietów. Koszula nie będzie zbyt przylegająca ani za luźna. Będzie doskonale skrojona tylko dla swojego nowego właściciela.
Na koniec pozostanie nam tylko oczekiwanie na przymiarkę i odbiór. Trwa to maksymalnie 10 dni roboczych. Od tej chwil koszula będzie niepowtarzalną wizytówką.

Zapraszamy Państwa serdecznie do naszego salonu przy ul. Grottgera 1 w Zielonej Górze. Udzielimy niezbędnych porad w zakresie doboru materiału, stylizacji oraz uwarunkowań sylwetki.
Istnieje również możliwość indywidualnego poboru miar z dojazdem do klienta poza godzinami otwarcia Salonu – kontakt 7311 00 311.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *